Фільтрувати матеріали за датою: березня 2017 — Запорізька обласна філармонія

Газета "Запорізька Січ" №060-063 (6259-6262) від 30 березня 2027 року

Опубліковано в ЗМІ про нас

В рамках  ХVІІ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» 29 березня у камерній залі Запорізької обласної філармонії відбувся майстер-клас заслуженої артистки України, члена журі Богдани Півненко.

Конкурс-фестиваль  «Акорди Хортиці» - це унікальна творча майстерня для всіх учасників. Завідувач кафедри скрипки НМАУ  ім. П.І. Чайковського, солістка Національного ансамблю солістів «Київська  камерата», лауреат міжнародних конкурсів Богдана Півненко поділилася з  юними талантами та гостями заходу своєю виконавської майстерністю та професіоналізмом, відкрила деякі секрети віртуозної гри на скрипці.

 Вечір пройшов у затишній, теплій атмосфері, на якому виконавиця залюбки розповіла про творчі досягнення за минулий рік учнів та свої власні успіхи, а також поділилася планами на майбутнє.

Скрипалька розповіла, що основною метою українських музикантів є, перш за все, знайомство слухачів та виконавців з якісним, професійним, можливо маловідомим українським мистецтвом, пропаганда його краси та глибини. Сьогоднішня аудиторія, що складалася якщо не вся з професіоналів-скрипалів, та принаймні з людей, які розуміють академічну серйозну музику – це педагоги музичних шкіл та музичного училища, діти, які навчаються у музичній школі – цілком сприяла доречності такого заходу. Саме тому Б. Півненко розпочала свою зустріч з творів українських композиторів – Сонати для скрипки М. Скорика та «Пісні без слів» В. Сельвестрова (композитор присвятив твір саме Богдані), в яких музикант продемонструвала різноманітні прийоми: і елементи віртуозності, і численні технічні складнощі, як-то гра у підставки, стакато, рикошет, кантилену, пасажі подвійними нотами та ін.

Богдана не тільки активно концертуюча виконавиця, а й талановита викладачка. У майстер-класі брали участь дві її учениці – Марія та Світлана, які навчаються у 9-му класі Київської спеціалізованої школи-інтернату. Вони виконували твори Й. Баха, Г. Венявського, Н. Паганіні, М. Скорика. При цьому Богдана Півненко давала слушні зауваження, поради дівчатам, показуючи власним прикладом необхідний варіант виконання п’єси. Також, викладач приділила увагу і юним конкурсантам, яких прослуховувала разом з іншими членами журі 28 і 29 березня у номінаціях «струнно-смичкові інструменти». Вона торкнулася найбільш типових проблем, з якими стикаються учні та їхні викладачі, наголосила на тому, що першочергова мета кожного виконавця – це подарувати задоволення всім оточуючим від прекрасної музики, щоб ніхто навіть не здогадався яка велика робота була зроблена, які труднощі подолав музикант, перш ніж вийти на сцену.

Тож, будемо сподіватись, що поради Богдани Півненко стануть у нагоді всім учасникам фестивалю і наступного року вони продемонструють ще кращі результати свого навчання. А те, що слухачі отримали справжнє задоволення від музики – не має жодних сумнівів, бо слова подяки по завершенню творчої зустрічі, бурхливі оплески та позитивні емоції підтверджували доречність та корисність таких заходів.

Опубліковано в Новини
Четвер
30
березня
14:21

БАНДУРИСТИ З ГУМОРОМ

27 березня в Палаці культури «Орбіта» ансамбль бандуристів «Божена» Запорізької обласної філармонії, художній керівник – заслужена артистка України Ольга Беженарь взяв участь у традиційному фестивалі гумору до Дня сміху під егідою Всеукраїнської асоціації гумористів і сатириків «Весела Січ»  ім. Петра Ребра.

Ансамбль подарував присутнім українську народну тему в обробці В. Єсипка «Бандурна розмова» та пісню «Од села до села» на слова Т.Г. Шевченка. Також,  артистки виконали а-капельно жартівливу композицію «Ой, там на горі», зарядивши глядачів позитивним настроєм та яскравими емоціями.

Опубліковано в Новини
Середа
29
березня
19:00

ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЦІЛУНОК

Палкі, як французький поцілунок, композиції відомих на весь світ голосів Франції - Lara Fabian, Edith Piaf, Joe Dassin, Yves Montand и багато інших - пролунають зі сцени  в надзвичайному виконанні симфонічного оркестру.  А співати для вас буде зірковий соліст: француз за походженням - актор, музикант та вокаліст Joel Virgel у дуеті з чарівною українкою, фіналісткою шоу "Голос Країни" Маргаритою Мелешко.  Ще трохи й ви відчуєте ансамбль витончених ароматів нарцисів, свіжоспеченних французьких багетів й терпкого бордо.  Діставайте свій червоний капелюх з антресолі, пов’язуйте легку хустку на шию й додайте до свого образу смуг, та й побільше - до такого вечора необхідно добре підготуватися! Відчуваете? Кохання вже літає у повітрі. А сама його квінтесенція очікує вас в цей романтичний вечір в Філармонії.

Опубліковано в Афіша

ИНДУСТРИАЛЬНОЕ ЗАПОРОЖЬЕ

Автор: Олейник Светлана 

Грандиозным концертом отрыли в филармонии 17-й Международный конкурс-фестиваль детского и юношеского исполнительского искусства "Аккорды Хортица".
На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны

Хотя фестиваль детско-юношеский, но концерт на открытии вполне "взрослый" - там традиционно играют члены жюри, а это суперпрофессионалы. В этом году "жюрить" конкурсантов приехали представители из разных городов Украины, Сербии и Литвы, которые поздравляли участников фестиваля с праздником музыки. С приветственным словом выступил также заместитель городского головы Анатолий Пустоваров.

На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны
На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны

- Городская власть стремиться поощрять талантливую молодежь Запорожья, - отметил Анатолий Иванович. - Поэтому второй год подряд исполнительный комитет Запорожского городского совета награждает лучших участников фестиваля специальной наградой – Гран-при в размере 10 тыс. грн. Уверен, что запорожские дети самые талантливые, и в будущем они станут музыкантами мирового уровня".

На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны
На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны

- В конкурсе участвует около восемьсот человек от шести до двадцати лет из всех областей Украины, а также из Литвы, США, Англии, - сообщила "Индустриалке" директор фестиваля "Аккорды Хортицы", директор детской школы искусств № 1 Вера Мартыненко. - Еще должны приехать из Нидерландов. Не все участники находятся в Запорожье все конкурсные дни, кто-то приезжает, чтобы выступить в своей номинации, а их пять. Самая востребованная из них - "солист с оркестром" (дети играют на одной сцене с академическим симфоническим оркестром. - С. О.).

Уже прошли первые конкурсы в номинациях "народные инструменты", "солисты-инструменталисты" и определены первые победители и призеры. К слову, интересно, что в этом году на конкурс приедет участница из Харькова с арфой, наши дети услышат этот инструмент, ведь в Запорожье арфы пока нет.

На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны

- От фестиваля ждем новых музыкальных открытий — дети их как раз и преподносят, - улыбается художественный руководитель фестиваля, главный дирижер академического симфонического оркестра Запорожской областной филармонии Вячеслав Редя. - Каждый год уровень детей растет, в том числе и запорожских.

На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны

- Великолепно! На этом фестивале всегда царит общее радостное настроение, - оценил председатель жюри "Аккордов Хортицы", пианист Юрий Кот (Киев). - В Киеве этот конкурс, безусловно, известен. Он звучит по Украине, и думаю, за ее пределами. Особенно конкурс известен тем, что здесь много номинаций, а самая главная его изюминка - "солист с оркестром". Сыграть с таким маэстро, как Вячеслав Редя, с таким прославленным коллективам — это для детей счастье. 

На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны

- Это событие, которое продвигает молодых музыкантов вперед, дает стимул расти над собой, - говорит о фестивале "Аккорды Хортицы" член жюри, молодой пианист Александр Синчук (Белград, Сербия). - Приезжаю в Запорожье десять лет, люблю этот город. Он, как и филармония, на мой взгляд, меняется в лучшую сторону. А запорожская публика всегда очень теплая, принимает на "ура", любит классическую музыку.

На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны

Член жюри, пианист Юстас Дварионас из Каунаса вышел а сцену с переводчицей и говорил на английском.
- Раньше ваш город ассоциировался только с маленькой машиной "Запорожец" и Днепрогэсом, - сказал гость из Литвы. - Но благодаря фестивалю "Аккорды Хортицы" теперь считается, что Запорожье — культурный центр Украины.

(Правда, как потом выяснила "Индустриалка", Юстас Дварионас прекрасно говорит на русском языке, он учился в Московской консерватории. Интервью с ним не только о музыке, но и о жизни в Евросоюзе о читайте в "Индустриалке" позже).

...Напомним, что фестиваль "Аккорды Хортицы" завершится 31 марта торжественным награждением и гала-концертом лучших конкурсантов.

На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны
На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны
На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны
На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны
На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны
На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны
На неделю Запорожье стало музыкально-культурным центром страны

Фото автора 

Опубліковано в ЗМІ про нас


Світові шедеври класики – це дорога у новий і неймовірний вимір музики, до якого глядачів запрошує Запорізька обласна філармонія.
Музика пробуджує творчу думку митців, дарує нові емоції та почуття, а її поєднання з вокалом та глибоким і проникливим поетичним словом – це яскравий симбіоз, що створює захоплюючий мистецький вихор.
За допомогою художньої літератури і музики артисти філармонії допоможуть поринути глядачеві у чарівний світ краси й мистецтва.
У програмі «К Элизе» прозвучать уривки з оповідань К. Паустовського «Незнайомець», «Кошик з ялиновими шишками», «Тарас Шевченко», фрагменти з поеми В. Федорова «Бетховен». У поетичну канву гармонійно вплетена музика В.А. Моцарта, Е. Гріга, Л. Бетховена.
Запрошуємо всіх насолодитися прекрасним поетичним вечором та отримати естетичне задоволення від кращих зразків світового мистецтва.
Свою творчість гостям подарують: лауреати міжнародних конкурсів Юлія Якса (сопрано), Вікторія Шестакова (сопрано), Володимир Малацай (баритон), Микола Квєтков (тенор), Лариса Гнєдиш (фортепіано), Володимир Галіченко (скрипка), ведуча-музикознавець – заслужений працівник культури України Алла Ходакова.

Сторінка 1 із 7