Понеділок
06
листопада

VIVAT МУЗИКА, VIVAT ОРКЕСТР !

60 років – це довгий шлях становлення, це ціла низка перемог і випробувань, безцінний життєвий і творчий досвід.

Так, академічному симфонічному оркестру Запорізької обласної філармонії виповнилось вже 60 років! Три покоління музикантів на сцені дарують запоріжцям яскраві зразки світових музичних шедеврів, наповнюють натхненням та позитивними емоціями.

3 листопада 2017 р. з нагоди визначного ювілею у концертному залі ім. М.І. Глінки відбувся святковий концерт провідного мистецького колективу запорізького регіону.

 Музична програма вражала розмаїттям стилів та жанрів: були  ніжні та тужливі романтичні твори,  завзяті танцювальні ритми бразильської музики, барвисті джазові гармонії – що ще раз підтверджує високий професіоналізм, технічну бездоганність та невпинну працю артистів оркестру та його художнього керівника, головного диригента – народного артиста України В’ячеслава Реді. За 60 років існування з оркестром працювало багато іменитих диригентів, але саме під керівництвом Вячеслава Реді  колектив симфонічного оркестру став центром музичної культури Запорізького регіону і України. Тим паче очолює Маестро оркестр вже 30 років!

З перших нот таємниче тремоло струнних інструментів  відомої симфонічної фантазії «Буря» П. І. Чайковського заворожило глядачів, а подальший схвильований рух та звуки ударних намалювали в уяві глядачів картину справжнього розгулу стихії. Зовсім інші настрої панували у творі французького композитора Жака Ібера «Дивертисмент». Одна з найважчих для виконання композицій занурила слухачів у карнавально-святкову атмосферу Парижу. В тім, як відмітила ведуча, нашому оркестру під силу будь-який твір! Тож, все багатство кольорів оркестрової палітри, яскрава образність, скерцозні інтонації та завзяті танцювальні ритми були бездоганно передані музикантами симфонічного оркестру.

Друге відділення концерту розпочала легка та невимушена музика відомої «Джазової сюїти» нашого земляка – композитора Олександра Цфасмана. Бездоганне виконання піаністки, заслуженої артистки України Ілони Турчанінової подарувало незабутнє задоволення слухачам від прекрасної музики. Кришталеві пасажі, наче перлинки розсипались музичними звуками роялю. Витонченість та легкість дотику додали виконавиці ще більше жіночності, підкреслили її високий професіоналізм та почуття ансамблю при роботі з оркестром. Продовжив концертну програму ніжний та ліричний Концерт для валторни з оркестром Рейнгольда Глієра. М’яка подача звуку, мелодичність виконання соліста – заслуженого артиста України Олександра Бренгача (валторна) наповнили твір глибиною та неосяжністю. В атмосферу екзотики занурив глядачів Концерт для маримби з оркестром Нея Розауро у виконанні заслуженого артиста України Віталія Солом׳янчука (маримба). Тонке почуття ритму та довершена техніка музиканта стали важливими чинниками при високій складності твору. Запальна мелодія «Танцю Вогню» Артуро Маркеса ніби поступово полонила до свого невпинного кругообігу музичних звуків, з потоку якого неможливо вийти, тому увага слухачів була зосереджена на музиці та виконавцях аж до завершення твору. І наостанок, слухачі почули яскраву композицію сучасного київського композитора Юрія Шевченка – «Шумка-гопак». Це цікаве поєднання елементів фольклору з новітніми музичними течіями. Тут присутні змогли насолодитися ніжними  наспівними народними інтонаціями поруч із запальними танцювальними гуцульськими ритмами.

Концертна програма не залишила байдужим жодного глядача. Емоції переповнювали присутніх так, що важко було підібрати слова аби висловити почуття, які охопили всіх слухачів. Незліченна кількість гостей, бурхливі овації, вигуки «браво» та щирі посмішки – найяскравіший доказ відданості і любові. На захід завітали палкі шанувальники творчості оркестру, друзі, колеги-музиканти та всі, хто цього вечора хотів розділити свято разом з артистами.

З найкращими побажаннями та чудовими квітами до привітань приєдналися постійні партнери та друзі колективу редакція журналу «Афіша» та Запорізький державний медичний університет.

Свою творчість та найтепліші почуття святкового вечора разом з артистами дарували ведучі концертної програми – Світлана Холод та Микола Петюк.

Впевнені, ще не один десяток років оркестр радуватиме шанувальників симфонічного мистецтва кращими зразками світової музики. Творчий колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою бажає всім артистам міцного здоров׳я, втілення нових творчих проектів, аншлагових концертів та нескінченних овацій глядачів в Україні й за кордоном!

Купити та забронювати квитки Ви можете
як на нашому сайті, так і за телефонами
236-44-67, 701-0-107,
(099) 701-0-107,
(093) 701-0-107,
(098) 701-0-107.
« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Пошук по сайту

Календар новин

« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31