Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 02 жовтня 2017 — Запорізька обласна філармонія

Академічний симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії (головний диригент –  народний артист України Вячеслав Редя) відсвяткував Міжнародний день музики не у рідних стінах концертного залу філармонії, а у міському палаці культури м. Бердянськ.

1 жовтня колектив дарував прекрасну музику маленьким і дорослим бердянцям (за диригентським пультом – головний диригент Харківського Національного театру опери та балету Дмитро Морозов). У рамках мистецького проекту «Філармонія - дітям» артисти презентували дитячу музичну програму «Класика. Джаз. Рок». Маленькі шанувальники різних музичних стилів за допомогою відомої музики змогли відкрити свої серця прекрасному мистецтву. А завдяки цікавим та пізнавальним розповідям ведучої Світлани Холод малюки зрозуміли, що в кожному музичному напрямку є свої переваги, краса та чарівність.

Діти разом з артистами мандрували в просторі та часі. Вони побували в далекому епосі суворих правил та порядку – Класицизмі, піднесеному і гуманістичному Романтизмі та познайомились з яскравими, привабливими та неоднозначними музичними напрямками – джазом та роком. Під час програми пригадали світових митців – Й. Гайдна, В. Моцарта, Л. ван Бетховена, Ф. Шуберта, Дж. Гершвіна. Дізнались цікаві факти з їхнього життя та творчості. Всі присутні в залі змогли насолодитись частинами симфоній (Й. Гайдна, В. Моцарта, Л. ван Бетховена, Ф. Шуберта), джазовими композиціями (Л. Андерсон Джаз-Піццикато, Дж. Гершвін Колискова Клари з опери «Поргі і Бесс», Диксиленд «Коли святі марширують», серенада з к/ф «Сонячна долина») та нотками року (Deep Purple «Smoke On The Water»).

Глядачі залюбки відповідали на питання ведучої, слідкували за ходом концерту та затамувавши подих слухали музичні композиції.

Для дорослої публіки артисти підготували яскраву програму із улюблених композицій відомих кінострічок. Концерт «Музика кіно» користується шаленою популярністю серед тисяч запоріжців і мешканці Бердянська не стали винятком.

Глядачі із великим задоволенням насолоджувалися мелодіями із зарубіжних та вітчизняних фільмів «Рожева пантера», «Професіонал», «Бережись автомобіля», «Між ласкавий і ніжний звір», «Іван Васильович змінює професію», «Службовий роман» та багато інших  чудових композицій. Знайомі серцю твори навіювали приємні спогади та створювали приємну атмосферу, адже більшість із них вже сприймаються не тільки як саундтрек до фільму, а «живуть» своїм окремим життям і радують прихильників гарної музики.

Концерти пройшли із аншлагом у теплій атмосфері. Діти та батьки дарували квіти, дякували артистам за чудовий концерт, незабутні емоції від прекрасної музики та запрошували знову завітати до Бердянська.

Опубліковано в Новини

     Вже гарною традицією стало відкривати концертний сезон Запорізької обласної філармонії Всеукраїнським фестивалем духовної музики «БЛАГОFEST». Тому 29 та 30 вересня у концертному залі імені М.І. Глінки відбулося свято духовності та мистецтва – ІІ Всеукраїнський фестиваль духовної музики!
     Серця слухачів підкорювали учасники із різних куточків України: Києва, Полтави, Тернополя, Харкова, Івано-Франківська, Дніпра та Запоріжжя.
     На свято відкриття концертного сезону завітав єпископ Запорізький та Мелітопольський Української Православної Церкви Київського Патріархату Фотій. Його преосвященство благословив фестиваль та його учасників. З найкращими побажаннями до гостей звернулися організатори Всеукраїнського фестивалю духовної музики «БЛАГОFEST» - директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева та директор Запорізького обласного відділення     Українського фонду культури Тетяна Тіліс. Очільники побажали всім творчого натхнення та великих мистецьких перемог. Зі словами вдячності до організаторів та глядачів звернувся директор Івано-Франківської обласної філармонії Василь Тимків, який завітав до Запоріжжя разом із струнним ансамблем «QUATTRO CORDE» Івано-Франківської обласної філармонії. Ірина Конарева вручила всім пам’ятні подарунки фестивалю.
     Талановитих учасників фестивалю об’єднав високий рівень виконавської майстерності та бажання нести у світ прекрасне світле мистецтво. Програма фестивалю створила неймовірну ауру, яка надихала на добро.
Величний та прекрасний звук органу полонив слухачів з перших нот відомого твору Й.С. Баха «Органна токата і фуга» (ре мінор). Свою довершену виконавську майстерність запоріжцям першого фестивального дня продемонстрував гість з Харкова – органіст Дмитро Морозов. Сувору та величну атмосферу епохи Ренесансу створили твори для органу видатних композиторів Дитриха Букстехуде та П’єтро Аттеньяна, а ніжне, витончене та невагоме Адажіо (ре мінор) А. Марчелло-Й.С.Баха у виконанні соліста Запорізької обласної філармонії, лауреата міжнародних конкурсів Володимира Галіченка та Дмитра Морозова змусило зупинитися час і поринути у прекрасні звуки. Світові музичні шедеври католицького богослужіння «Алілуя» Г.Ф.Генделя та «Аве Верум» В.А.Моцарта пролунали у виконанні заслуженої артистки України Олени Ширяєвої (м. Київ). На завершення першого відділення для запоріжців виступив камерний склад академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, диригент – головний диригент Харківського Національного театру опери та балету Дмитро Морозов.
     У концерті духовної музики слухачі насолоджувались прекрасними композиціями, міркували над важливими, вічними темами. Композиція «Благослови душе, моя, Господа» сучасного харківського композитора В. Файнера у виконанні козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії, художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь, головний хормейстер – заслужений артист України Сергій Черногор донесла вдячність Творцю за ті блага, які Він нам дарує. Світлий, ніжний гімн Його Матері – Цариці Небес вознесли виконавці у піснеспіві «Богородице, Діво» Володимира Файнера. Також, глядачі почули прекрасні твори П. Чеснокова, М. Лисенка та Й. С. Баха. Ніжні та тендітні звуки бандури змусили всіх присутніх затамувати подих, почувши пісні «Алілуя» та «У нашім раї на землі» у виконанні ансамблю бандуристів «Божена» під керівництвом заслуженої артистки України Ольги Беженарь. Ще один інструментальний ансамбль гостей із Івано-Франківська – «Quattrocorde» подарував глядачам яскраві твори Дж. Перголезі, гуцульські танцювальні коломийки та мелодичні українські інтонації.
     Другий день фестивалю радував всіх присутніх різноманіттям духовної музики. 30 вересня прекрасна молитва Діві Марії розпочала концертну програму. Яскравий голос гостя з Києва – переможця проекту «Голос країни» та «Битва хорів» Ростислава Кушини одразу заполонив увесь простір залу та налаштував думки присутніх на хвилю глибокої, піднесеної музики. Фрагменти з католицького богослужіння пролунали від ще одного гостя зі столиці – Георгія Нечаєва, а ніжний та легкий голос солістки Запорізької обласної філармонії провідного майстра сцени Юлії Якси з відомим твором Адажіо Т. Альбіноні додали у концертну програму світла та витонченості. Справжню духовну атмосферу створив органний супровід солістам у виконанні солістки Запорізької обласної філармонії Іоланти Дамаскіної, яка зуміла досягти мистецького ансамблю та злагодженості з виконавцями.
     Яскравою та незабутньою подією для запоріжців став виступ чоловічого квартету «Акорд» під керівництвом Євгена Гунька з багатим та різноманітним репертуаром – від богослужбових творів українських композиторів до спірічуелза та українських народних пісень. Після кожної композиції глядачі дякували артистам гучними оплесками, вигуками «браво» та довго не хотіли відпускати тернопільчан зі сцени.
     Друге відділення концерту було присвячено виступам хорів. До Запоріжжя завітали вокальний ансамбль «Покров» (м. Полтава) храму «Віри, Надії, Любові та матері їх Софії» з духовними та піднесеними творами Д. Дилецького, П. Чеснокова, митр. А.Алфєєва та М. Леонтовича. Своїм виступом порадували слухачів два великих хори: «Запоріжжя» Запорізького музичного училища імені П. Майбороди під керівництвом Оксани Братцевої (45) та Дніпропетровської академії музики ім. Глінки під керівництвом Юлії Іванової (58 чол.). У їх виконанні пролунали як знамениті монументальні твори Д.Бортнянського та П. Чеснокова так і маловідомі К. Тортора, У. Доусона, а також сучасних українських композиторів Л. Дичко та запорізької композиторки Г. Хазової. Після виступів всі учасники фестивалю були нагороджені Дипломами ІІ Всеукраїнського фестивалю духовної музики «БЛАГОFEST» та пам’ятними подарунками від організаторів.
     Окрім кращих зразків класичної та хорової музики на гостей та учасників фестивалю чекав сюрприз від обласної філармонії: у колонній залі другого поверху проходила презентація виставки музичних інструментів Запорізької обласної філармонії та експозиція духовного розмаїття країни за підтримки Української православної церкви, Запорізького обласного краєзнавчого музею, Запорізького обласного художнього музею та Музею історії запорозького козацтва, Національного заповідника «Хортиця».
     Всі, хто став частиною великого і світлого свята музики -Всеукраїнського фестивалю духовної музики «БЛАГОFEST» отримали неймовірну насолоду від глибокої музики, щирого спілкування, а дехто і відкрив для себе новий світ божественної музики!
     Впевнені, що «БЛАГОFEST» і надалі гідно виконуватиме свою шляхетну місію – сприятиме збереженню та примноженню духовних цінностей народу та продовжуватиме вносити свої неповторні барви у широку панораму мистецького і духовного життя нашого краю! А заспіваний у фіналі музичний подарунок від Дніпропетровськогої академії музики імені Глінки – «Многая Літа» дарує всім нам надію на зустріч наступного року на ІІІ Всеукраїнському фестивалі духовної музики «БЛАГОFEST»!

Опубліковано в Новини
Купити та забронювати квитки Ви можете
як на нашому сайті, так і за телефонами
236-44-67, 701-0-107,
(099) 701-0-107,
(093) 701-0-107,
(098) 701-0-107.
« Жовтень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Пошук по сайту

Календар новин

« Жовтень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31