Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 13 листопада 2017 — Запорізька обласна філармонія
Понеділок
13
листопада
15:48

МУЗИКА – ДУША, ПОЕЗІЯ – ЦЕ СЕРЦЕ

Протягом багатьох століть українська земля славиться мистецьким різнобарв׳ям талановитих діячів культури, серед яких почесне місце посідають письменники й поети. Українська поезія відома на весь світ та настільки мелодійна, що її перекладають на десятки мов, цитують у кінострічках та кладуть на музику!

10 листопада до Дня української писемності та мови, артисти  Запорізької обласної філармонії презентували запоріжцям вечір високопрофесійної майстерності в поєднанні поезії та музики. Програма має не тільки розважальний, але й просвітницький характер, адже створена на основі творів українських поетів. У сучасній обробці поезія стала цікавою не тільки дорослій публіці, а й залучає молоде покоління до кращих зразків вітчизняної літератури й музики.

 На сцені артисти розмовного жанру Анна Миронова та Кирило Прудченко передали всю відчайдушність та всеохоплюючість кохання.

Та, звичайно, головна заслуга у народженні та прем’єрі нової програми «Сподіваюсь бути почутою…» музикантів, що дарували музику протягом всього вечора. У супроводі багатоголосої бандури прозвучали твори корифеїв української поезії: Ліни Костенко, Володимира Сосюри та інтимна лірика Івана Франка. Ансамбль бандуристів «Божена» у складі: Вікторія Терещенко, Ірина Скляренко, Іоанна Теряник, Наталія Горб, керівник – заслужена артистка України Ольга Беженарь доповнював все розмаїття образів і настроїв героїв музичної програми – двох закоханих людей, що переживають і радість зустрічі, і гіркоту розлуки. Прекрасна українська лірика звучала й під акомпанемент скрипки у виконанні віртуозного Володимира Галіченка та роялю, концертмейстер – талановита Іоланта Дамаскіна. Завдяки їх виконанню як фонової музики, так і сольних номерів була довершено передана тема музично-поетичного вечора.

Артисти Запорізької обласної філармонії виконали рядки, які здатні підбадьорювати, надихати на боротьбу або, навпаки, заспокоювати й зцілювати душу. Інтимну атмосферу вечора довершили прекрасні музичні номери у виконанні Юлії Якси (сопрано), Тетяни Лаврик (сопрано), Ганни Юфимчук-Заворотної (сопрано), Миколи Квєткова (тенор), Олександра Лихацького (тенор)

Завдяки цікавій формі концерту – наскрізного розвитку, а також поступовому розгортанню сюжетної лінії, що синтетичного поєднувалась з вокальними, інструментальними та танцювальними номерами, музична програма захопила глядачів з перших звуків та вечір проминув на одному подиху. Глибини почуттів та драматизму були сповнені твори відомих українських композиторів А. Кос-Анатольського «Ой ти дівчино, з горіха зерня», О. Білаша «Журавочка», К. Данькевича «Чого являєшся мені у сні». А ніжністю та світлом наповнили музичну програму пісні В. Івасюка «Запроси мене у сни», О. Богомольця «Між іншим» та Б. Стоуна «Намалюю тобі зорі».

Певної цікавинки додали креативні танцювальні номери Народного театру сучасної хореографії «Фенікс» під керівництвом Сніжани Лободюк, що гармонійно вписувались у канву вистави.

З перших хвилин програми глядачі поринули у таємничий світ, який з кожною хвилиною все більше розкривався, мов квітка на світанні. Завдяки артистам, вони ніби пропускали всі почуття крізь себе, відчули тугу героїв, їх розпач і щастя. 

Музично-поетичний вечір «Сподіваюсь бути почутою…» полонив всіх присутніх і залишив після себе найкращі відчуття.

Опубліковано в Новини
Понеділок
13
листопада
15:45

ВІТАЄМО!

Колектив комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником

культури України  Іриною Конаревою

щиро вітає

Кугаєвського Олега Борисовича –

керівника оркестру академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії

з Почесною нагородою

Лауреат обласної премії

«За досягнення в розвитку культури Запорізького краю» у номінації «За досягнення в галузі музичного мистецтва»

Нетребу Андрія Леонідовича –

артиста академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії

з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва

з Почесною нагородою

орденом «За заслуги» III ступеня

За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність

Бажаємо Вам, шановні колеги, міцного здоров’я й життєвих сил, радісних подій та бадьорості духу! Нехай кожен Ваш день буде осяяний високим злетом душі, а об’єднаний спільною метою високопрофесійний колектив сприяють новим творчим звершенням на мистецькій ниві.

Мирного неба, людського щастя та нових здобутків!

Опубліковано в Новини
Купити та забронювати квитки Ви можете
як на нашому сайті, так і за телефонами
236-44-67, 701-0-107,
(099) 701-0-107,
(093) 701-0-107,
(098) 701-0-107.
« Листопад 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Пошук по сайту

Календар новин

« Листопад 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30