Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 06 листопада 2017 — Запорізька обласна філармонія
Понеділок
06
листопада
15:29

БАНДУРНЕ МИСТЕЦТВО ІЗ США

5 листопада 2017 р. у затишній атмосфері камерної зали Запорізької обласної філармонії відбулася творча зустріч з відомим бандуристом, кобзарем, диригентом, співаком, композитором, сопілкарем, керівником Міжнародної капели бандуристів ім. Григорія Китайського – Юліаном Китастим. Митець, громадянин США  останнього разу був у Запоріжжі аж у 90-их роках минулого століття, тож для запоріжців за честь приймати такого поважного гостя. Нині його візит до України був пов’язаний із зйомкою документального фільму «Хоробра 17-ка», прем’єра якого відбулася 10 жовтня 2017 р. у Києві. Бандурист розповів, що він дійсно походить з роду відомого бандуриста, керівника Української капели бандуристів ім. Т. Г. Шевченка Григорія Китастого (брат його дідуся) і він багато робить для розвитку бандурного та кобзарського мистецтва, навіть на чужині. Працюючи в Нью-Йорку в експериментальному театрі «Yara Arts Group» Юліан Китастий сам складає музику до вистав, в яких часто описується життя українського народу. Музику до однієї з вистав «Темне небо, ясні зорі» випала нагода послухати і запоріжцям. Ніжні, душевні інтонації занурили в атмосферу зустрічі Т. Г. Шевченка з американським актором Айром Олдриджем, а закінчилась композиція імпровізацією в авангардному стилі, який також є до душі композитору. Юліан Петрович поділився пізнавальними фактами про будову, вересаєвський стрій та особливості гри на бандурі харківського типу, яку спроектував Гнат Хоткевич. Саме з нею приїхав виконавець, та вона ж є розповсюдженим типом інструменту в Нью-Йорку. З перших звуків виконання Юліана Китастого глядачі відчули високий рівень майстерності, неперевершене володіння технікою гри, поєднання двох протилежних музичних напрямків – народної пісні та авангарду, композиторський талант та глибоке відчуття українського духу в музиці. Слухачі насолоджувалися дивовижними композиціями Зиновія Штокалка, Григорія Китастого, народних дум, історичних пісень та, звичайно, власних творів гостя. По закінченню концерту, виконавець залюбки розповідав всім бажаючим різні техніки, прийоми гри на бандурі та інші виконавські хитрощі, що можуть стати у нагоді підростаючому поколінню. Сподіваємось, що ця зустріч була не останньою і бандурне мистецтво буде і надалі розвиватись на теренах запорізького краю.

Опубліковано в Новини
Понеділок
06
листопада
15:29

В КРАЇНІ ДИТИНСТВА Й МУЗИКИ

Мистецький проект «Філармонія – дітям» невпинно продовжує радувати своїх маленьких друзів новими цікавими музичними програмами. Так, 5 листопада 2017 р. у концертному залі ім. М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії відбулася прем'єра дитячої музичної програми «Музична країна».

Під час програми ведуча, музикознавець – заслужений працівник культури України Алла Ходакова познайомила глядачів з прекрасними творами видатних композиторів Р. Шумана, В. А. Моцарта, Й. Гайдна та І. Штрауса. Вона розповіла, що дитячі роки митців були насиченими та різноманітними: концерти, репетиції, уроки…та разом із тим вони, як і всі діти, любили бавитися, пустувати та грати зі своїми однолітками. Правда, на відміну від інших дітей, результатом дитячих веселощів стали яскраві твори, які і досі залишають сонячні, світлі, життєрадісні спогади про незабутні роки дитинства тепер видатних композиторів. Незвичні та, навіть, трохи фантастичні пісні німецького композитора Р. Шумана «Небувала країна», «Піщана людина» занурили юних глядачів в атмосферу чарівності та дива. А композиції віденських класиків В. А. Моцарта «Жив був на світі хлопчик», «Азбука» та Й. Гайдна «Старий добрий клавесин» були знайомі дітям у залі, які ходять у школу і вивчають різні предмети, як колись і видатний композитор. Маленьким запоріжцям було цікаво послухати як композитори втілювали свою дитячу фантазію, учнівські клопоти та враження від оточуючого світу у музичних звуках. Кумедна сценка Моцарта «Репетиція концерту» підняла настрій не тільки дітям, а й їх батькам. Утім були і повчальні моменти, наприклад, закликом охороняти тварин та навколишній світ стали пісні Р. Шумана «Метелик» та «Совеня». Цікаву історію про життя іграшок, коли вони самі залишаються в кімнаті, розповіла красуня лялька у пісні І. Штрауса «У дитячій». З улюбленими казковими героями Попелюшкою, Принцом та Котом у чоботях глядачі познайомились у Казці на музику із сонат Й. Гайдна, яка і завершила концертну програму.

Завдяки прекрасному виконанню провідних майстрів сцени Запорізької обласної філармонії Юлії Якси (сопрано), Миколи Квєткова (тенор), артистів Вікторії Шестакової (сопрано), Лариси Малацай (сопрано), Поліни Гонтарь (сопрано), Володимира Малацая (баритон) та концертмейстера Лариси Гнєдиш (фортепіано) концертна програма відбулася на високому професійному рівні. Незвичайної, вишуканої атмосфери додали яскраві костюми та оформлення сцени, що були  створені у стилі  17-18 століття. Діти залюбки розглядали високі перуки та цікаве вбрання артистів.

До нових зустрічей у Запорізькій обласній філармонії!

Опубліковано в Новини
Понеділок
06
листопада
15:27

VIVAT МУЗИКА, VIVAT ОРКЕСТР !

60 років – це довгий шлях становлення, це ціла низка перемог і випробувань, безцінний життєвий і творчий досвід.

Так, академічному симфонічному оркестру Запорізької обласної філармонії виповнилось вже 60 років! Три покоління музикантів на сцені дарують запоріжцям яскраві зразки світових музичних шедеврів, наповнюють натхненням та позитивними емоціями.

3 листопада 2017 р. з нагоди визначного ювілею у концертному залі ім. М.І. Глінки відбувся святковий концерт провідного мистецького колективу запорізького регіону.

 Музична програма вражала розмаїттям стилів та жанрів: були  ніжні та тужливі романтичні твори,  завзяті танцювальні ритми бразильської музики, барвисті джазові гармонії – що ще раз підтверджує високий професіоналізм, технічну бездоганність та невпинну працю артистів оркестру та його художнього керівника, головного диригента – народного артиста України В’ячеслава Реді. За 60 років існування з оркестром працювало багато іменитих диригентів, але саме під керівництвом Вячеслава Реді  колектив симфонічного оркестру став центром музичної культури Запорізького регіону і України. Тим паче очолює Маестро оркестр вже 30 років!

З перших нот таємниче тремоло струнних інструментів  відомої симфонічної фантазії «Буря» П. І. Чайковського заворожило глядачів, а подальший схвильований рух та звуки ударних намалювали в уяві глядачів картину справжнього розгулу стихії. Зовсім інші настрої панували у творі французького композитора Жака Ібера «Дивертисмент». Одна з найважчих для виконання композицій занурила слухачів у карнавально-святкову атмосферу Парижу. В тім, як відмітила ведуча, нашому оркестру під силу будь-який твір! Тож, все багатство кольорів оркестрової палітри, яскрава образність, скерцозні інтонації та завзяті танцювальні ритми були бездоганно передані музикантами симфонічного оркестру.

Друге відділення концерту розпочала легка та невимушена музика відомої «Джазової сюїти» нашого земляка – композитора Олександра Цфасмана. Бездоганне виконання піаністки, заслуженої артистки України Ілони Турчанінової подарувало незабутнє задоволення слухачам від прекрасної музики. Кришталеві пасажі, наче перлинки розсипались музичними звуками роялю. Витонченість та легкість дотику додали виконавиці ще більше жіночності, підкреслили її високий професіоналізм та почуття ансамблю при роботі з оркестром. Продовжив концертну програму ніжний та ліричний Концерт для валторни з оркестром Рейнгольда Глієра. М’яка подача звуку, мелодичність виконання соліста – заслуженого артиста України Олександра Бренгача (валторна) наповнили твір глибиною та неосяжністю. В атмосферу екзотики занурив глядачів Концерт для маримби з оркестром Нея Розауро у виконанні заслуженого артиста України Віталія Солом׳янчука (маримба). Тонке почуття ритму та довершена техніка музиканта стали важливими чинниками при високій складності твору. Запальна мелодія «Танцю Вогню» Артуро Маркеса ніби поступово полонила до свого невпинного кругообігу музичних звуків, з потоку якого неможливо вийти, тому увага слухачів була зосереджена на музиці та виконавцях аж до завершення твору. І наостанок, слухачі почули яскраву композицію сучасного київського композитора Юрія Шевченка – «Шумка-гопак». Це цікаве поєднання елементів фольклору з новітніми музичними течіями. Тут присутні змогли насолодитися ніжними  наспівними народними інтонаціями поруч із запальними танцювальними гуцульськими ритмами.

Концертна програма не залишила байдужим жодного глядача. Емоції переповнювали присутніх так, що важко було підібрати слова аби висловити почуття, які охопили всіх слухачів. Незліченна кількість гостей, бурхливі овації, вигуки «браво» та щирі посмішки – найяскравіший доказ відданості і любові. На захід завітали палкі шанувальники творчості оркестру, друзі, колеги-музиканти та всі, хто цього вечора хотів розділити свято разом з артистами.

З найкращими побажаннями та чудовими квітами до привітань приєдналися постійні партнери та друзі колективу редакція журналу «Афіша» та Запорізький державний медичний університет.

Свою творчість та найтепліші почуття святкового вечора разом з артистами дарували ведучі концертної програми – Світлана Холод та Микола Петюк.

Впевнені, ще не один десяток років оркестр радуватиме шанувальників симфонічного мистецтва кращими зразками світової музики. Творчий колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою бажає всім артистам міцного здоров׳я, втілення нових творчих проектів, аншлагових концертів та нескінченних овацій глядачів в Україні й за кордоном!

Опубліковано в Новини
Купити та забронювати квитки Ви можете
як на нашому сайті, так і за телефонами
236-44-67, 701-0-107,
(099) 701-0-107,
(093) 701-0-107,
(098) 701-0-107.
« Листопад 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Пошук по сайту

Календар новин

« Листопад 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30