Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 22 травня 2018 — Запорізька обласна філармонія

Закрытие 78 концертного и 61 симфонического сезонов в Запорожской областной филармонии

21 мая 2018 года в пресс-центре "Журналист" ЗОО НСЖУ состоялась пресс-конференция Запорожской областной филармонии по подведению итогов 78 концертного и 61 симфонического сезонов.

В пресс-конференции приняли участие:

Конарева Ирина Эдуардовна - генеральный директор Запорожской областной филармонии, заслуженный работник культуры Украины.  

Беженарь Ольга Петровна - художественный руководитель Запорожской областной филармонии, заслуженная артистка Украины.

Редя Вячеслав Васильевич - главный дирижер академического симфонического оркестра, народный артист Украины.

Довженко Орислава Оксентьевна - директор-распорядитель академического казацкого ансамбля песни и танца "Запорожцы".

        Творческая деятельность Запорожской областной филармонии в 78 концертном сезоне была плодотворной и насыщенной разноплановыми культурно-массовыми мероприятиями, направленными на реализацию новых творческих проектов, активизацию фестивального движения, гастрольную деятельность и дальнейшее привлечение зрителей.

Всего в течение концертного сезона проведено более 400 концертных мероприятий, в том числе 23 благотворительных концерта. Обслужено более 70 тыс. зрителей.

Активизирована гастрольная деятельность областной филармонии. Совершено более 150 выездов на различные сценические площадки. Знаковым событием для Запорожской области стал юбилейный концерт академического симфонического оркестра, посвящённый 60-летию коллектива, на сцене Национальной филармонии Украины. Артисты и творческие коллективы Запорожской областной филармонии выступали в городах Днепр, Бердянск, Мелитополь, Ореховском, Запорожском, Весёловском, Акимовском, Васильевском районах Запорожской области, в селе Горностаевка Херсонской области, для военослужащих 55 артбригады в Донецкой области.

Активно развивается фестивальное движение.

Два года подряд Запорожская областная филармония открывает концертный сезон Всеукраинским фестивалем духовной музыки "Благофест". Открытие следующего 79 концертного сезона запланировано на 5 октября 2018 года.

Один раз в два года в концертном зале имени Глинки на творческий форум собираются бандуристы со всей Украины на Всеукраинский фестиваль "Хортицкий кобзарь". В этом концертном сезоне 18-19 мая состоялся пятый по счёту фестиваль.

29.03-3.04.2018 года состоялся XVІІІ Международный конкурс-фестиваль детского и юношеского исполнительского искусства «Аккорды Хортицы». В этом году в конкурсных мероприятиях фестиваля приняли участие почти 800 юных музыкантов с Литвы, Румынии, Великобритании, Украины.

В ноябре 2018 года академический симфонический оркестр совместно с областным отделением Национального Союза композиторов Украины презентуют премьерное исполнение произведений современных запорожских композиторов объдинив их в творческую импрезу «Композиторы Запорожья приглашают…»

    В 78 концертном сезоне Запорожская областная филармония тесно сотрудничала с известными музыкантами и ведущими творческими коллективами Украины: Львовским Галицким академическим камерным хором, академическим театром музыки, песни и танца "Зоряны" Кировоградской областной филармонии, солистом Национальной филармонии Украины, народным артистом Украины Вячеславом Самофаловым (Киев), руководителем Международной капеллы бандуристов Юлианом Китастым (Америка), народными артистами Украины Владимиром Кошубой, Иваном Кучером, Людмилой Марцевич.

     Стали традиционными выступления зарубежных гостей на сцене концертного зала имени Глинки. В 78 концертном сезоне своё искусство запорожскому зрителю дарили музыканты-виртуозы из Франции: Максим Зекини, Жозеф Данвер, трио Реми Паноссян и другие.

      В концертном сезоне 2018 года в рамках творческого проекта "Филармония - детям" проведено более 200 мероприятий для детей, обслужено более 30 тыс. юных зрителей. Новые современные концертные программы имеют познавательное значение, популяризируют мировое вокальное и музыкальное искусство, шедевры украинской классики, способствуют духовному и эстетическому воспитанию подрастающего поколения.

            78-концертный сезон был насыщен разноплановыми мероприятиями:

     Премьеры сезона: для взрослых - 25 концертных программ, для детей – 9 музыкально-познавательных программ и музыкальных сказок.

      Яркие премьеры 78 концертного сезона: презентация коллектива "Диксиленд" артистов академического симфонического оркестра, «Маэстро приглашает», «Великие романтики», «Формула любви», «Музыка кино», «Плеяда звёзд» в исполнении академического симфонического оркестра; "Фольк енд рок", "Лісова пісня" академического казацкого ансамбля песни и танца "Запорожцы", "Надеюсь быть услышанной" по творчеству Л.Костенко и И.Франка, «Love and jazz», «В объятиях любви», «Приглашает Бельканто», «Музыка родного края» с участием артистов областной филармонии, новогодние праздничные концерты академического симфонического оркестра и артистов областной филармонии, для детей: «Юные виртуозы», "Щелкунчик", «Эстрадный променад», "Сказочный мир музыки", "Сказочная страна", «Мультконцерт», новогодняя шоу программа для детей "НеПроГав:Новогодние приключения", музыкальный квест «Тайны филармонии» и другие.

1-2 июня академический симфонический оркестр Запорожской областной филармонии закрывает 61-й симфонический сезон. К закрытию симфонического сезона академический симфонический оркестр подготовил замечательную программу: Э.Шабрие. Испания, М. Равель. "Дафнис и Хлоя" сюита №2, Э. Шабрие «Польский праздник», Дж. Энеску. «Румынская рапсодия №1». Зрителей ждет выступление всемирно известного скрипача, выпускника Национальной музыкальной академии Украины имени П.И.Чайковского и Guildhall School of Music and Drama в Лондоне Димы Ткаченко (Лондон). В сопровождении академического симфонического оркестра прозвучит одно из виртуозных произведений скрипичного репертуара - "Испанская симфония для скрипки с оркестром" Э.Лало.

7 июля 2018 года, после закрытия симфонического сезона академический симфонический оркестр и народный артист Украины Вячеслав Редя приглашают зрителей на программу «Музыка кино» с использованием большого светодиодного экрана.

15 июня дирижер из Харькова Дмитрий Морозов и академический симфонический оркестр Запорожской областной филармонии подарят всем желающим программу «Шедевры классики и Голливуда», солистка - заслуженная артистка Украины Елена Ширяева (Киев).

Открытие следующего 62 симфонического сезона состоится в сентябре 2018 года масштабным совместным проектом академического симфонического оркестра Запорожской областной филармонии с Харьковским академическим театром оперы и балета. Прозвучит сценическая кантата Карла Орфа «Кармина Бурана».

79 концертный сезон Запорожская областная филармония откроет 5 октября 2018 года III Всеукраинским фестивалем духовной музыки "BLAGOFEST". В программе фестиваля прозвучит органная, хоровая, классическая музыка в исполнении лучших творческих коллективов и солистов Украины.

В завершение встречи генеральный директор Запорожской областной филармонии, заслуженный работник культуры Украины Ирина Конарева выразила благодарность коллегам и партнерам за содействие в реализации культурных проектов коллектива Запорожской областной  филармонии.

Опубліковано в Новини

     Теплими травневими днями славне місто Запоріжжя зустрічало молодих талановитих бандуристів з усієї України. Адже 18-19 травня у прекрасному концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії пройшов ювілейний – V Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Хортицький Кобзар», присвячений 175-річниці перебування Тараса Шевченка на о. Хортиця!

     Цього року участь у мистецькому форумі взяли 60 юних музикантів із Львівської, Вінницької, Київської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської, Чернігівської, Рівненської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

     Засновниками конкурсу-фестивалю є: Національна спілка кобзарів України, голова – народний артист України Володимир Єсипок; Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, директор – заслужений працівнику культури України Владислав Мороко; Департамент культури і туризму Запорізької міської ради, керівник – заступник директора-начальник управління культури департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, заслужений працівник культури України Ірина Черниш; Національний заповідник «Хортиця», генеральний директор – кандидат історичних наук Максим Остапенко; комунальний заклад «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради, генеральний директор – заслужений працівник культури України Ірина Конарева; Запорізький обласний осередок Національної спілки кобзарів України, голова – заслужена артистка України Ольга Беженарь.

     Мистецький форум тривав два дні. Першого дня на учасників та гостей фестивалю чекали конкурсні прослуховування, покладання квітів до погруддя Т.Г. Шевченка, майстер-клас майстрів бандурного мистецтва, Гала-концерт переможців, членів журі та харизматичного українського ансамблю «Шпилясті Кобзарі».

     Під час конкурсних прослуховувань учасники змагалися у трьох вікових категоріях у номінаціях бандурист-інструменталіст та бандурист-вокаліст. Молоді музиканти продемонстрували свої таланти, здобуті вміння та вклали у свій виступ усю щирість душі. Програма була досить різножанрова, але кожен із дітей виконав композицію на слова Т.Г. Шевченка.

     Оцінювало учасників авторитетне журі у складі видатних музикантів: голова Національної спілки кобзарів України, професор, народний артист України, голова журі Володимир Єсипок (м. Київ), доцент кафедри «Виконавське мистецтво» Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки, керівник капели бандуристів «Чарівниці», заслужений працівник культури України, заступник голови журі Світлана Овчарова (м. Дніпро), голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки кобзарів України, завідувач відділом бандурного мистецтва Чернігівської музичної школи ім. С. Вільконського, викладач-методист, заслужений працівник культури України Валентина Іщенко (м. Чернігів), лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учасник ансамблю бандуристів «Шпилясті Кобзарі» Вікарчук Володимир (м. Київ), голова Сумського осередку Національної спілки кобзарів України, кобзар, заслужений діяч мистецтв України Микола Мошик (м. Суми), голова Запорізького осередку Національної спілки кобзарів України,   художній керівник Запорізької обласної філармонії, заслужена артистка України Ольга Беженарь (м. Запоріжжя), лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учасники ансамблю бандуристів «Шпилясті Кобзарі» Юрій Миронець, Данило Носко, Володимир Вікарчук, Сергій Потієнко (м. Київ).

     Найбільше підкорили серця журі і стали лауреатами першої премії:

     Конкурсанти отримали дипломи учасників, дипломантів лауреатів ІІІ, ІІ, І премії та пам’ятні сувеніри. Переможці конкурсу, а саме: Крістіна Клименко, Карина Воскобойнікова, Марія Петровська, Варвара Сізова, Алла Поступайло, Ілля Орел стали володарями сертифікату на 1 500 грн., який діточкам вручив заступник міського голови Анатолій Пустоваров. Також, учасники фестивалю були відзначені спеціальними призами від Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради: директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, заслуженого працівника культури України Владислава Мороко;генерального директора Запорізької обласної філармонії, заслуженого працівника культури України Ірини Конаревої; голови Запорізького обласного осередку Національної спілки кобзарів України, заслуженої артистки України Ольги Беженарь. З привітальним словом та найкращими побажаннями на майбутнє очільники звернулися до присутніх у залі та конкурсантів.

         Не забули організатори фестивалю й про людей, які віддали свою душу учням та доклали максимум зусиль у музичну освіту молодих талантів – викладачів. За свою не легку щоденну працю та високий професіоналізм педагоги отримали Почесні подяки фестивалю та бурхливі оплески вихованців.

     V Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Хортицький Кобзар» був присвячений 175-річниці перебування Великого Кобзаря на о. Хортиця, тому заходи другого дня відбувалися саме на території Національного заповідника «Хортиця». 19 травня на всіх учасників чекало справжнє козацьке свято. Вони пройшлися Тарасовою стежкою, поринули в часи козацької доби на історико-культурному комплексі «Запорозька Січ», пройшли справжнє кобзарське випробування та отримали іменні грамоти «Кобзарського коша» Запорізької спілки бандуристів, насолодилися показовим виступом колективу «Січові козаки», залишили свої побажання для юних бандуристів 2039 року до 225-річчя від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка у капсулі часу та поласували козацьким кулішем за стародавнім рецептом.

     Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Хортицький Кобзар»-2018 подарував учасникам захоплюючі враження від перебування на Запоріжжі, бандуристи-початківці продемонстрували свій творчий потенціал і перейняти досвід іменитих майстрів бандурного мистецтва, а поціновувачі бандури отримали велике естетичне задоволення від чудових композицій. Впевнені, що «Хортицький Кобзар» і надалі процвітатиме на благо культурного розвитку молодого покоління та розбудови майбутнього нашої держави!

ВІТАЄМО ВСІХ УЧАНИКІВ!

ДИПЛОМИ УЧАСНИКІВ отримали

в номінації бандурист-вокаліст 1 категорія
1.    ДЕЙНЕГА СОФІЯ Дніпровська дитяча музична школа №9
2.    ФЕДОРЕНКО ІВАН Дніпропетровська дитяча музична школа №1
3.    ПЧЕЛА АННА Запорізький класичний ліцей
4.    ДЕРЕВ'ЯНКО ЮРІЙ Шполянська школа мистецтв Черкаської області
5.    ГАЖА КСЕНІЯ Запорізька дитяча музична школа № 2


в номінації бандурист-вокаліст 2 категорія
1.    ГАРКУША ЄЛИЗАВЕТА Дніпровська школа ім. О. Гончара
2.    ЯЩЕНКО ВЕРОНІКА Дніпровська дитяча музична школа №11


в номінації бандурист-вокаліст 3 категорія
1.    ГРИГОРЕНКО ОЛЬГА Запорізька дитяча музична школа №2


в номінації бандурист-інструменталіст: 1 категорія

1.    МУСІЄНКО  ЗЛАТА Дніпровська школа ім. О. Гончара
2.    ПЕТРЯЄВ    ОЛЕКСАНДР Дніпровська школа ім. О. Гончара
3.    РОМАНЕНКО    ВЕРОНІКА Приазовська школа Зап.обл.


в номінації бандурист-інструменталіст: 2 категорія
1.    ШВЕЦЬ ІВАННА Черкаська дитяча музична школа №1 ім.М.В.Лисенка
2.    УМАНЕЦЬ  ВІРА  Запорізька дитяча музична школа №3


в номінації бандурист-інструменталіст: 3 категорія
нема


ДИПЛОМИ ДИПЛОМАНТІВ отримали

в номінації бандурист-вокаліст 1 категорія
1.    БЕЛИМЕНКО АНАСТАСІЯ  Запорізька дитяча музична школа № 2
2.    ПЛАХУТА ЛІЛІЯ Харківська школа №2 ім.П.І.Чайковського
3.    БЕРЕЗНЮК МИХАЙЛО Полтавська міська школа мистецтв
4.    СОЛОНЬКО АННА Дніпровська школа ім. О. Гончара
5.    ДЗЮБА ЮЛІЯ Запорізька  дитяча  музична школа №3
6.    ХОРОЛЕЦЬ МАРІЯ Дитяча школа Енер. міської ради Зап.області
7.    ПІТОМЕЦЬ ЛІЛІЯ Запорізький класичний ліцей


в номінації бандурист-вокаліст 2 категорія
1.    ПАЛЯДНИК АНАСТАСІЯ Рівненська школа №1 ім. М. Лисенка
2.    ШНУРЕНКО  ІВАННА  Запорізька  дитяча  музична школа №3

в номінації бандурист-вокаліст 3 категорія
1. Черниш Анна Дніпровська школа ім. О. Гончара


в номінації бандурист-інструменталіст: 1 категорія
1.    СИЧОВА   ВЕРОНІКА Приазовська дитяча музична школа Зап. Області
2.    РЯБОШАПКА   ОЛЬГА Вінницька дитяча школа мистецтв
3.    ЛЕБІДЬ СОФІЯ Токмацька дитяча музична школа Зап.області


в номінації бандурист-інструменталіст: 2 категорія
1.    БОНДАРЕНКО ОЛЕНА Дніпровська дитяча музична школа 9
2.    ПОБЛОЦЬКА АННА Дніпровська школа ім. О. Гончара

в номінації бандурист-інструменталіст: 3 категорія
1.    РАТУШЕВ ЮРІЙ Дніпровська дитяча музична школа № 15
2.    КОШЕВЕЦЬ ІЛЛЯ Вінницька дитяча школа мистецтв


ДИПЛОМИ ЛАУРЕТА 3 ПРЕМІЇ отримали

в номінації бандурист-вокаліст 1 категорія
1.    ПОБЕВАНЕЦЬ СОФІЯ Запорізька дитяча музична школа №5
2.    ДЖОБОЛДА ЄЛИЗАВЕТА Дніпровська школа ім. О. Гончара
3.    ГАНДЗІЙ ЗОРЯНА Вінницька дитяча школа мистецтв


в номінації бандурист-вокаліст 2 категорія
1.    ГЕРЦУН МАКСИМ Вінницька дитяча музична школа №2
2.    ЯХНО СОФІЯ Полтавська міська школа мистецтв
3.    ДОЛГОПОЛОВА ВІТАЛІНА  Запорізький класичний ліцей


в номінації бандурист-вокаліст 3 категорія
1.    ЛЄОНОВА ДАР’Я Запорізька дитяча музична школа №2


в номінації бандурист-інструменталіст: 1 категорія
1.    ПЛАХУТА ЛІЛІЯ Харківська  школа №2 ім.П.І.Чайковського
2.    ПОБЕВАНЕЦЬ СОФІЯ Запорізька дитяча музична школа №5


в номінації бандурист-інструменталіст: 2 категорія
1.    АСМОЛОВСЬКА ВІКТОРІЯ Ірпінська школа мистецтв Київ.обл.
2.    КРИКУНОВ МИКИТА Дніпровська дитяча музична школа № 15
3.    КАЛЯЗІН ГЕОРГІЙ Дніпровська дитяча музична школа №11


в номінації бандурист-інструменталіст: 3 категорія
1.    БЛІНОВА ХРИСТИНА Запорізька дитяча музична школа №5
2.    РВАНЕЦЬ ОЛЬГА Томаківська дитяча музична школа Зап.обл.
3.    ЛЄЖЕНКІНА ДАЯНА Приазовська школа Запорізької області

ДИПЛОМИ ЛАУРЕТА 2 ПРЕМІЇ отримали

в номінації бандурист-вокаліст 1 категорія
1.    ПРИБЛУДА НІКА Шполянська школа Черкаської області
2.    БУЙНИЙ ОЛЕКСАНДР  Чернігів. школа № 1 ім.С.В.Вільконського
3.    ГУМІНСЬКИЙ ІВАН Рівненська музична школа ім. М. Лисенка


в номінації бандурист-вокаліст 2 категорія
1.    ДОБРЯНСЬКА МАРІЯ – МАГДАЛИНА Дніпр. школа ім. О. Гончара
2.    КАПУСТИНСЬКА РОКСОЛАНА Турківська школа Львівської області
3.    РИДВАНОВА МАРІЯ Вінницька дитяча школа мистецтв
4.    СКРИПКА АНАСТАСІЯ  Чернігівська школа № 1 ім.С.В.Вільконського


в номінації бандурист-вокаліст 3 категорія
1.    ХОРОЛЕЦЬ КАТЕРИНА Енергодарської міської ради Зап.області   
2.    МАЛЮТА АННА Вінницька дитяча школа мистецтв


в номінації бандурист-інструменталіст: 1 категорія
1.    ЧУРЯКОВА  КАТЕРИНА   Запорізька  дитяча  музична школа №3
2.    ГУМІНСЬКИЙ ІВАН Рівненська музична школа ім. М. Лисенка
3.    МАРЧУК ВЕРОНІКА  Музична школа Дніпропетровської академії музики ім.. М
4.    БЕЛИМЕНКО АНАСТАСІЯ Запорізька дитяча музична школа № 2
Глінки
        
в номінації бандурист-інструменталіст: 2 категорія
1.    ЛИПКАНЬ СОФІЯ Черкаська школа №1 ім.М.В.Лисенка
2.    КИРИЛЕНКО ОЛЕКСІЙ Дніпровська дитяча музична школа 9
3.    ЯХНО СОФІЯ Полтавська міська школа мистецтв

в номінації бандурист-інструменталіст: 3 категорія
1.    ГАЛІЗОВА  АНАСТАСІЯ Дніпровська дитяча музична школа №11
2.    ГРИГОРЕНКО ОЛЬГА Запорізька дитяча музична школа № 2
3.    ШИРІНОВА ОЛЕКСАНДРА Дніпровська школа ім. О. Гончара


ДИПЛОМИ ЛАУРЕАТА І ПРЕМІЇ отримали

в номінації бандурист-вокаліст 1 категорія
1.    КЛИМЕНКО КРІСТІНА  Дніпровська школа ім. О. Гончара

в номінації бандурист-вокаліст 2 категорія
1.    ВОСКОБОЙНІКОВА КАРИНА «Дніпр.дит. муз.школа №10»

в номінації бандурист-вокаліст 3 категорія
1.    ПЕТРОВСЬКА МАРІЯ Вінницька дитяча школа мистецтв

в номінації бандурист-інструменталіст:  1 категорія
1.    СІЗОВА ВАРВАРА Дитяча школа мистецтв м. Покров Дніпр.області

в номінації бандурист-інструменталіст: 2 категорія
1.    ПОСТУПАЙЛО АЛЛА Вінницька дитяча музична школа №2

в номінації бандурист-інструменталіст: 3 категорія
1.    ОРЕЛ ІЛЛЯ Запорізька дитяча музична школа № 2

Опубліковано в Новини
Купити та забронювати квитки Ви можете
як на нашому сайті, так і за телефонами
236-44-67, 701-0-107,
(099) 701-0-107,
(093) 701-0-107,
(098) 701-0-107.
« Травень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Пошук по сайту

Календар новин

« Травень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31