• Академічний симфонічний оркестр

  • Академічний козацький ансамбль пісні і танцю "Запорожці"

  • Ансамбль бандуристів "БОЖЕНА"

  • 1
  • 2
  • 3
Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 23 жовтня 2017 — Запорізька обласна філармонія

20 жовтня о 12.00 у виставковій залі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулось урочисте відкриття довгоочікуваної культурно-просвітницької, науково-популярної, інтелектуальної події – Мандрівної виставки про історію, минуле та сучасну діяльність Світового Конгресу Українців. Захід був присвячений 50-літтю Світового Конгресу Українців, що є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців.

Дуже знаково, що розпочав цю надзвичайно важливу подію для України ансамбль бандуристів «Божена» Запорізької обласної філармонії, виконавши символічну пісню “Чуєш, брате мій”. Слова цієї пісні народилися 1910-го року, коли у львівському тижневику “Неділя” була опублікована лірико-поетична мініатюра “Видиш, брате мій”. Поет Богдан Лепкий створив емоційно-проникливу картину прощання журавлів із своєю рідною землею, передав почуття любові до неї та біль за її втратою. Вона стала переспівомдолі емігрантів з України, які виїздили за океан. Брат Богдана Лепкого Лев під час Першої світової війни написав до вірша мелодію, і пісня поширилася серед січових стрільців, а згодом стала реквіємом борцям, які загинули в бою за волю України.

Такі проекти, як відкриття мандрівної виставки, покликані повертати імена світового українства – тих, хто створив смислову платформу для розвитку української державності. Музичне відкриття завдяки професіоналізму колективу на чолі з заслуженою артисткою України Ольгою Беженарь виявилося неймовірним! Ансамбль у складі: Вікторії Терещенко, Іоанни Теряник, Ірини Скляренко та Наталі Горб виконав  композиції «У нашім раї на землі», «Од села до села»  на слова Тараса Шевченка, а також «Запорізький марш» Євгена Адамцевича, які відгукнулись у серцях присутніх трепетним почуттям любові до Батьківщини та водночас жагучим патріотизмом. У цих композиціях органічно поєднались  почуття, думки, краса, чарівність і одночасно біль!

З метою поширення знань про діяльність конгресу  та популяризацію його діяльності серед студентської молоді та широкого кола громадськості, виставку також буде розгорнуто в університетах різних областей України (Полтава, Дніпро, Старобільськ, Харків та містах Східної та Південної України).

Сьогоднішні реалії продемонстрували всю вагомість таких гасел, як «українська єдність», «українська солідарність», підтримка – дипломатична, матеріальна, духовна, військова – з боку тих українців, які проживають за кордоном, проте не втратили своєї національної ідентичності. Тож, участь колективу Запорізької обласної філармонії у цьому заході дуже важлива.

Опубліковано в Новини

Епоха бароко, сонячна Італія та культурне життя ХVІІІ століття -  стали основними темами лекції Рафаеля Едеша «Антоніо Вівальді. Сонце Італії», яка відбулася 21 жовтня 2017 року у камерній залі Запорізької обласної філармонії.

Напевно, кожен чув відомий концерт «Пори року» Антоніо Вівальді, але на цьому знання про творчість видатного композитора у деяких пересічних слухачів вичерпуються. Талановитого композитора, диригента, педагога, скрипаля-віртуоза Вівальді понад 200 років не заслуговано обходили увагою нащадки. Тож, творчість загадкового, протирічного, яскравого Антоніо Вівальді стала ключовою фігурою концерту-лекції у обласній філармонії.

Переповнений зал глядачів різного віку, дітей та іх батьків, свідчив про зацікавленість городян музичною культурою світу. Автор та ведучий заходу студент Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Рафаель Едеш збагатив знання шанувальників мистецтва про творчість композитора. Завдяки його пізнавальній розповіді запоріжці дізнались багато цікавих фактів, особливості спектаклів ХVІІІ століття та ставлення тогочасної публіки до музичного мистецтва. Чимала увага, звичайно, була приділена і особистості Вівальді  та його творчості,  адже у доробку митця понад 500 концертів, 90 опер та багато інших творів.

Ерудиція, обізнаність та почуття гумору притаманні Рафаелю Едешу допомогли у цікавій формі зробити детальний аналіз концерту «Пори року» який був представлений на розсуд публіці. Присутні упевнились, що цей музичний шедевр цікавий не тільки прекрасною музикою, але і детальним змалюванням природи, до чого так професійно і влучно не звертались композитори того часу. Сонце Італії цього дня для запоріжців засяяло завдяки Вівальді ще яскравіше!

 

Талановитий музикознавець Рафаель Едеш вже готує новий проект – лекцію-концерт про творчість Людвига ван Бетховена, яка  відбудеться 18 листопада у концертному залі ім.М.Глінки. Запрошуємо всіх на зустріч з пізнавальним мистецтвом.

Опубліковано в Новини

Концертний зал ім.М.Глінки 20 жовтня вщент заполонили глядачі. З переаншлагом відбувся святковий концерт, присвячений Дню народження головного  диригента академічного симфонічного оркестру, народного артиста України Вячеслава Реді.

Вячеслав Редя – надзвичайно професійний і знаковий не тільки для Запоріжжя, а й для всієї України дириґент. У 32 роки він став першим наймолодшим головним диригентом в Україні, його ім'я внесено у музичні довідники та енциклопедії.  Понад тридцять років Маестро очолює симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії, який зараз має статус академічного.

Традиційно, свій День народження Вячеслав Редя  відзначає на сцені і дарує всім святковий концерт «Маестро запрошує»! Композиція концерту була добре продуманою аби задовільнити найвибагливіші смаки: у першому відділенні прозвучали:«Кандид» Л.Берстайна, «Дивертисмент» Ж.Ібера, «Шумка-гопак» Ю.Шевчука. Сольні  виступи подарували -  заслужена артистка України Ілона Турчанінова (фортепіано), Анна Юфимчук-Заворотна (сопрано).

У другому відділенні оркестр зазвучав за помахом диригентської палички,  виконавши композицію з кінофільму  «Вісім з половиною». Вячеслав Редя утворив разом з оркестром філармонії дивовижний, злагоджений механізм: тактовні, чисті мідні, віртуозно точні струнні, прекрасні унісони відображали колегіальну дружню атмосферу творчого дійства.

Під висовопрофесійним керівництвом Вячеслава Реді оркестр  надзвичайно тонко передав усю глибину музики Я.Френкеля, Л.Прими, Б.Ховарда, з легкістю виконавши всі технічні складнощі творів. Опісля концерту кожен слухач відкрив для себе нові грані музичного мистецтва. Разом з оркестром святковий настрій створювали: заслужений артист України Віталій Соломянчук (віброфон), солісти Ігор Небогін (саксофон), Людмила Уракова (сопрано), а також студія ірландського та американського танцю «ТЕП АРТ ДЕНС» (керівник – Дмитро Кругляк). Пролунали сольні партії віолончелі у виконанні Олени Потомахи, труби - Анатолія Потеряйко, флейти - Олени Кочерги.

Аплодували не тільки слухачі, але й музиканти оркестру – смичками один одному. Маестро не залищив без уваги жодного оркестранта, із повагою піднімав окремо групи оркестру, окремо солістів, також увесь оркестр, щоб ніхто не залишився без персональних овацій. «Аплодувала» і диригентська паличка – за чудову роботу як і оркестру, так і публіці. Здається, аплодисменти ще ходять відлунням вулицями Запоріжжя.

Особливе привітання у вигляді корзини квітів Маестро та колектив філармонії отримав від голови правління «Індустиріалбанку» Михайла Букрєєва.

Творчий колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою щиро вітає Вячеслава Редю з Днем народження та приєднується до всіх привітань, які цього святкового дня лунали на честь Маестро та бажає нових тріумфів в ім`я високої музики! Нехай палає у душі вогонь мистецтва!

Опубліковано в Новини