• Академічний симфонічний оркестр

  • Академічний козацький ансамбль пісні і танцю "Запорожці"

  • Ансамбль бандуристів "БОЖЕНА"

  • 1
  • 2
  • 3
Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 09 жовтня 2017 — Запорізька обласна філармонія

Пристрасне, запальне, яскраве танго… Хто може залишитись байдужим до танцю кохання та вогню?! Та 7 жовтня 2017 року запоріжці прийшли не дивитись, не танцювати, а слухати запальні ритми аргентинського танцю.

Кращі зразки професійного виконання танго на слухачів чекали у концертному залі ім. М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії від гостей із Києва – солістів Національної філармонії України, народного артиста України В’ячеслава Самофалова та лауреатів міжнародних конкурсів Марії Віхляєвої (фортепіано), Ігоря Бариніна (скрипка). Виконавцям притаманне тонке відчуття ансамблю, досконала техніка, невпинний творчий пошук нових стилів та художніх засобів виразності. Соліст тріо – В’ячеслав Самофалов не тільки виконавець високого класу, а й композитор, тож саме у його аранжуванні лунали знайомі всім мелодії. Це стосується як розширенню інструментального складу творів (додано партії скрипки та фортепіано), так і включенню різноманітних та цікавих знахідок автора.  Яскраві засоби музичної виразності, прийоми виконання додали нового подиху відомим творам. Велику увагу музиканти приділяють імпровізації, яку глядачі оцінили бурхливими оплесками. Більша частина концертної програми була присвячена творчості справжнього майстра танго, творцю нового напрямку – Астора П’яццолли. Гості програми почули у новій інтерпретації такі твори як Adios Nonino, «Нове танго», «Несамовите танго», «Прощавай, Париж», «Лібертанго», ніжні й глибокі фрагменти з сюїт «Сильфіда та Ундіна», «Янгол», «Амелітанго», «Забуття» та ще багато іншого. Також, на слухачів чекав приємний музичний сюрприз у вигляді прекрасних і безсмертних творів К. Гарделя, Є. Петерсбурського, Г. Родрігеса. Вдячна публіка тепло відгукувалась на музичні твори та довго аплодувала віртуозам після кожного номеру, а по закінченні концерту довго не відпускала артистів зі сцени. Впродовж всього вечору створювати незабутній настрій присутнім у залі допомагала ведуча,  музикознавець Запорізької обласної філармонії Світлана Ангеловська.

До речі, 8 жовтня з цією  концертною програмою артисти завітали до м. Мелітополь. Мешканці міста обласного значення радо вітали у себе  в гостях столичних музикантів. Учасники тріо зазначили, що артисти та публіка залишились у захваті один від одного. Слухачі вдячні за відомі твори та майстерність знаних столичних митців.

Опубліковано в Новини

5 жовтня  у концертному залі імені М. І. Глінки відбувся перший концерт для учнів загальноосвітніх закладів міста Запоріжжя в рамках місцевої Програми розвитку  і функціонування української мови. 

Цього дня до філармонії завітали учні молодших та середніх  класів із 21-го закладу Шевченківського району. Юні глядачі переглянули музичну казку «Козацька сила», написану за мотивами героїко-комічної п'єси запорізьких композиторів. Автор лібретто Олександр Виженко, композитор – заслужений діяч мистецтв України Наталія Боєва.

У доступній формі, за допомогою багатьох музично-театральних засобів артисти філармонії відкривають для школярів ​​одну з героїчних сторінок історії запорозького козацтва. Дійові особи казки –  веселі запорожці Дід ​​Базікало та Дід Кахикало, сміливий і рішучий джура Влас Зерно, мудра знахарка Скрипуха, хитрий і підступний Обман Паша та інші цікаві герої.

Учні із захопленням спостеріггали за сюжетом та допомагали головним героям відшукати козацьку силу. Юні  глядачі поділилися своїм захопленням від декорацій, яскравої та реалістичної сценографії. По закінченню музичної казки діти нагородили артистів бурхливими оплесками, а вчителі висловили вдячність за надану можливість завітати до храму мистецтва – Запорізької обласної філармонії.

У постановці брали участь: ведуча - музикознавець, заслужений працівник культури України Алла Ходакова, заслужена артистка України Ольга Беженарь (бандура); провідні майстри сцени Юлія Якса (сопрано), Микола Квєтков (тенор); солісти філармонії Вікторія Шестакова (сопрано) та Володимир Малацай (бас).

Своїми концертними програмами Запорізька обласна філармонія прививає дітям любов до Батьківщини, музики та мистецтва, дбає про виховання важливих моральних якостей.

З метою популяризації української мови, української пісні, історії України та естетично-патріотичного виховання вже до кінця 2017 року артисти філармонії проведуть для дітей 10 музичних програм в рамках зазначеної Програми за рахунок місцевих коштів.

Мета заходу досягнута і маленькі запоріжці зможуть безкоштовно насолоджуватися цікавими музичними програмами.

Опубліковано в Новини

      Нарешті запоріжці дочекались на грандіозну подію культурного життя міста – відкриття 61 симфонічного сезону. Після нетривалих канікул у Запорізькій обласній філармонії знову лунає музика для всіх шанувальників прекрасного мистецтва. На сцені – академічний симфонічний оркестр під керівництвом народного артиста України В’ячеслава Реді. Ведучими вечора традиційно стали неперевершені Світлана Холод та Микола Петюк.
      Квитки на концерт 6 жовтня були розкуплені ще задовго до дати святкового заходу, тому цього вечора у концертному залі ім. М.І. Глінки був повний аншлаг!!! І це не дивно, адже артисти представили глядачам цікаву та водночас, складну й серйозну музичну програму. Прекрасне творіння видатного композитора Сергія Прокоф’єва Симфонія № 1 «Класична», що була народжена у важкий 1917 рік, наповнена світлом та енергією життя. Від неї віє ще зовсім юнацькими пустощами, мріями та сонячним настроєм молодого тоді композитора. Прозора фактура та оркестровка нагадує нам стиль Йозефа Гайдна та Вольфганга Амадея Моцарта. Звичайно, у першому концерті нового сезону на глядачів чекав музичний сюрприз – виступ французького піаніста-віртуоза, лауреата міжнародних конкурсів Максима Зекіні. Особливістю виконавської майстерності музиканта є спеціалізація на репертуарі для лівої руки (він є одним із трьох виконавців на весь світ!). Ось і тепер артист продемонстрував запоріжцям неперевершену техніку на прикладі глибокого та драматичного «Концерту для лівої руки» Моріса Равеля. Така співзвучна нашому часу тема війни, втрати та страждань виразно відобразилась у музичних звуках твору. Прекрасне виконання Концерту Максимом Зекіні дає можливість підтвердити, що Равелю дійсно вдалося створити повноцінну сольну партію, використовуючи можливості лише лівої руки, яка нічим не поступається звучанню оркестру.
      У другому відділенні концерту панували образи фантастики. Всі присутні в залі насолоджувалися хвилюючим, бурхливим твором Петра Чайковського – Фантазія для оркестру «Буря» та світлою, піднесеною й казково прекрасною Увертюрою до опери «Тангейзер» Ріхарда Вагнера.
Під час програми музиканти повністю віддалися музиці, наповнюючи залу натхненною, чистою аурою, що передалася й всім гостям.
      Слухачі були у захваті від концерту.Бурхливі овації не стихали дуже довго – навіть після того, як оголосили про закінчення концерту, глядачі не зрушили зі своїх місць, продовжуючи аплодувати.Щирі посмішки, море квітів та безкінечні слова вдячності за прекрасне свято музики звучали на адресу артистів обласної філармонії від відданих шанувальників, число яких збільшується з кожним роком.
      Всіх своїх друзів у новому сезоні академічний симфонічний оркестр і надалі буде радувати цікавими проектами, творчими тандемами та улюбленими програмами.
      Колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою висловлює слова щирої вдячності президенту «Альянс Франсез» Запоріжжя Валерію Еделеву тадиректоруЛюдмилі Богдановській за сприяння виступу Максима Зекіні з академічним симфонічним оркестром. В свою чергу музикант подякував керівництву філармонії за теплий прийом та зазначив, що був приємно здивований повним аншлагом у залі. Він дуже схвально віднісся до можливості творчої співпраці з оркестром та сподівається на подальші спільні проекти. Артист відмітив, музичну обізнаність та мистецьку культуру слухачів, а також його полонили акустичні властивості концертного залу.
Великим попитом серед глядачів продовжує користуватися виставка музичних інструментів Запорізької обласної філармонії. На адресу колективу звучить багато схвальних відгуків за чудову ідею та втілення експозиції.
      Симфонічний сезон відкрито і початок його обіцяє багато чудесних музичних вечорів!

Опубліковано в Новини