• Академічний симфонічний оркестр

  • Академічний козацький ансамбль пісні і танцю "Запорожці"

  • Ансамбль бандуристів "БОЖЕНА"

  • 1
  • 2
  • 3
Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 10 квітня 2018 — Запорізька обласна філармонія

Вже традиційно у перші дні Пасхального тижня у концертному залі ім. Глінки Запорізької обласної філармонії проходять концерти духовної музики. 9 квітня своє прекрасне мистецтво запоріжцям подарували талановиті всесвітньовідомі музиканти з Києва, солісти Національного будинку органної та камерної музики України, народні артисти України – Володимир Кошуба (орган) та Іван Кучер (віолончель). Ведуча програми – музикознавець Світлана Ангеловська представила глядачам артистів, коротко розповіла про творчий шлях гостей та запросила до чарівного світу чистої, довершеної музики.

Поєднання насиченого, багатогранного тембру органу зі співочим, мелодійним голосом віолончелі передали всю велич та глибину творів видатних композиторів Йоганна Баха та Антоніо Вівальді. Професіоналізм музикантів вражав високим рівнем виконання – неперевершена музикальність передавалась з кожним звуком інструментів. Довершене проведення мелодичних ліній, ніжне піано, найтонші нюанси поєднувалися з артистизмом, харизмою та жагучою енергією виконавців.

В епоху бароко орган був інструментом, за допомогою якого композитор міг донести до широкої аудиторії свої думки та емоції, — звідси концертність органного стилю, театрально-піднесений драматизм образів, віртуозність. Наче фрески живопису: все представлено великим планом. Цікаве поєднання монументального органного мистецтва та камерного інструментального жанру втілилось у 4-х сонатах для віолончелі та органу цьогорічного ювіляра – видатного композитора Антоніо Вівальді. Глибокі, релігійні почуття простежувались у кожній ноті, інтонації, музичній фразі творів Йоганна Себастьяна Баха. Всім відомі мелодії його хоральної прелюдії, Сіціліани, Адажіо та Арії з сюїти ре мажор створили атмосферу справжнього піднесеного, світлого свята. «Бах наче астроном, котрий за допомогою цифр знаходить найпрекрасніші зірки» - схиляючись перед геніальністю митця, сказав колись польський композитор Фридерік Шопен. Всю красу знахідок та експериментів мистецтва та професіональної майстерності продемонстрували слухачам Володимир Кошуба та Іван Кучер.

Переповнена глядацька зала, щирі оплески, виклики «браво» та «на біс» свідчать про те, що запоріжці вміють цінувати високе мистецтво та справжніх професіоналів, а Володимир Кошуба й Іван Кучер зі свого боку були захоплені запорізькою публікою та подякували керівництву філармонії за теплий прийом. В свою чергу адміністрація філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою запросила ще раз завітати до філармонії з прекрасним органним концертом.

Опубліковано в Новини
Вівторок
10
квітня
13:45

ВЕЛИКОДНЄ СЯЙВО СВІЧІ ДУШІ

5 квітня 2018 р. у концертному залі ім. Глінки Запорізької обласної філармонії відбувся концерт «Свіча душі». Прекрасні піднесені твори музичної програми були пронизані духовною тематикою і якнайкраще відбивали предвеликодні настрої. Так, православні піснеспіви «Херувімська» Д. Сарті та «Бог Богів» А. Архангельського занурили в атмосферу високих почуттів. Доповнили їх глибокі та проникливі твори композиторів епохи бароко та романтиків – Й. Баха, А. Вівальді, Ф. Шуберта, вкотре підтвердивши слова Баха «де є благочестива музика, Бог завжди тут з Його люб'язною присутністю».

Католицькі жанри чудово розкрив у своїй творчості геніальний німецький композитор Й. С. Бах. Віяння подиху Божого відчувалось у кожній ноті арій з «Магніфікату», «Душа веселися», арії Петра зі «Страсті за Матфеєм». Найніжніші, світлі та неосяжні мелодії характеризували образ Діви Марії у творах «Аве Марія» Д. Каччіні, «Милосердний Ісусе» Л. Уеббера. Американський композитор ХХ століття Л. Уеббер знайшов сучасні засоби для втілення релігійної теми у рок-опері «Ісус Христос». Образи Спасителя та Марії Магдалини довершено передали провідні артисти сцени Микола Квєтков та Юлія Якса в аріях з цього твору.

Справжній професіоналізм, виконавську майстерність та душевне тепло подарували слухачам артисти Запорізької філармонії – провідні артисти сцени Юлія Якса та Микола Квєтков, Вікторія Шестакова, Володимир Малацай, інструментальний ансамбль у складі: Володимир Галіченко (скрипка), Андрій та Галина Мамчури (скрипка), Олег Попруженко (альт), Анастасія Манцурова (віолончель), Артем Краморенко (контрабас), Сергій Борисенко (ударні), Олег Кугаєвський (гітара), Лариса Гнєдиш (фортепіано, аранжування).

Теми краси нашого світу, любові та світлої надії були наскрізними ідеями концерту, про що цікаво розповіла ведуча – заслужений працівник культури України Алла Ходакова. Авторська програма музикознавця була сповнена глибоких філософських роздумів, поетичної лірики, пізнавальних фактів з життя та творчості видатних композиторів. В підтвердження цих слів пролунали прекрасні зразки високої лірики: П. Чайковського «Благословляю вас, ліси», Т. Коттрау «Санта Лючія», П. Луіджі «Життя прекрасне», Ед. Елгар «Салют кохання», Дж. Горнера «My heart will go on». Твори композиторів різних народів, епох та музичних напрямків попри все об’єднує бажання миру, добробуту людям, прославляння краси. Це своєрідний заклик подивитися навкруги і відчути, що насправді життя – це незрівнянне щастя, яке подарував на Господь. І на завершення концерту пролунали відомі пісні Б. Окуджави «Молитва» та Л. Коен «Аллілуйя».

«Якщо артисти своїми піснями, натхненням можуть трішечки поділитися з людьми, налаштувати їх на добро, то, я думаю, мир в Україні не забариться» - відзивались вдячні глядачі. Кожен, хто подивився концертну програму «Свіча душі», пішов додому в гарному, святковому настрої, вірою та любов’ю в серці.

Опубліковано в Новини