Середа
30
травня

Обласна філармонія закриває концертний і симфонічний сезони

Сайт Запорізької обласної ради

Публікація 29.05.2018

Обласна філармонія закриває концертний і симфонічний сезони

 

КЗ «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради цими днями закриває 78-й концертний і 61-й симфонічний сезони.

Так, минулої п’ятниці запоріжці побували на урочистому закритті концертного сезону. Два відділення мистецької насолоди і добірних хітів подарували артисти філармонії шанувальникам музики. На сцені своїм мистецьким хистом щиро ділилися солісти та колективи: Юлія Якса (сопрано), Микола Квєтков (тенор), Ярослав Ніколаєв (саксофон, флейта),  Володимир Галіченко (скрипка), Вікторія Шестакова (сопрано), Поліна Гонтарь (сопрано), партія фортепіано – Лариса Гнєдиш та Іоланта Дамаскіна, художнє слово – Ганна Миронова; академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь), «Диксиленд» артистів академічного симфонічного оркестру (керівник – Дмитро Мітнік), струнний ансамбль (керівник Володимир Галіченко), ансамбль бандуристів «Божена» (керівник – заслужена артистка України Ольга Беженарь), ведучі заходу – Юлія Дар׳їна та Микола Петюк.

Як завжди, яскравим і насиченим заключним акордом завершила наша філармонія концертний сезон. А був він дійсно насиченим. Як розповіла нам генеральний директор закладу, заслужений працівник культури України Ірина Конарева, усього в концертному сезоні проведено більше чотирьохсот концертних заходів, у тому числі – 23 благодійних концерти. На них завітало більш як сімдесят тисяч глядачів.

До того ж, артисти філармонії здійснювали гастрольну діяльність. Здійснили більше 150-ти виїздів на сценічні майданчики Дніпра, Бердянська, Мелітополя, Василівського, Веселівського, Запорізького, Оріхівського, Якимівського районів Запорізької області. А найбільш яскравою подією можна назвати ювілейний концерт академічного симфонічного оркестру до 60-річного ювілею колективу на сцені Національної філармонії України.

78-й концертний сезон – це ще й фестивалі «Благофест», «Хортицький Кобзар» й «Акорди Хортиці», творча співпраця з відомими музикантами і колективами як України, так і зарубіжжя.

Окремої уваги заслуговує мистецький проект «Філармонія – дітям», в рамках якого до таїнства і краси музики долучається малеча. У цьому сезоні було проведено більше двохсот заходів для тридцяти тисяч маленьких глядачів.

Відзначимо, що на цьому мистецькі сюрпризи Запорізької обласної філармонії не завершуються. Вже цієї п’ятниці-суботи, 1-2 червня, на закриття 61-го симфонічного сезону запрошує академічний симфонічний оркестр, який підготував програму із творів Емануеля Шабріе, Моріса Равеля, Джордже Енеску та інших композиторів. Більше того, всесвітньо відомий скрипаль, випускник Національної музичної академії України імені Петра Чайковського й Гілдхолської школи музики й театру в Лондоні Дмитро Ткаченко у супроводі академічного симфонічного оркестру виконає один із найвіртуозніших творів скрипкового репертуару «Іспанська симфонія для скрипки з оркестром» Едуарда Лало.

Початок концертних програм о 18-й годині.

Посилання на сайт: http://zor.gov.ua/content/oblasna-filarmoniya-zakryvaye-koncertnyy-i-symfonichnyy-sezony

Дата публікації: 
29.05.2018