Запорізька обласна філармонія

Філармонія з грецької мови перекладається як «люблю» і «гармонія».

Запорізька обласна філармонія одна з перших в країнах колишнього Радянського Союзу. Вона була утворена в 1939 році, на той час в її штаті було 17 артистів. За короткий час філармонія розгорнула багатобічну концертну, музично-лекторійну діяльність.

2104.jpg

Сьогодні філармонія має творчу базу для розвитку усіх видів музичного мистецтва. Симфонічні і камерні концерти, сольні концерти артистів філармонії,  літературні вітальні, гастролі зарубіжних виконавців, обласні та Міжнародні фестивалі, конкурси, творчі зустрічі, заходи до професійних та календарних свят — це творчий доробок працівників та артистів філармонії, який щорічно складає понад 700 культурно-мистецьких заходів.

Запорізька обласна філармонія займає одну з лідируючих позицій в Україні, зберігаючи і гідно продовжуючи найкращі духовні і музичні традиції, покращується організація концертів, творчі колективи філармонії удосконалюють свою майстерність, а імена зірок-гастролерів набувають все більші масштаби.

007Copy.jpg

Розвивається співпраця з музикантами і колективами нашої країни і зарубіжжя: Заслужений артист України В.Козлов (фортепіано, Київ), М.Мдоянц (фортепіано, Москва), Лауреати міжнародних конкурсів: О.Набіулін (фортепіано, Москва), Д.Найдіч (фортепіано, Франція), Р.Комачков (віолончель, Москва), І.Каяцца (диригент, Італія), Т.Штонда (бас, Москва) та багато інших — всі вони представляли своє мистецтво на концертній сцені обласної філармонії.

2106.jpg

Серед найбільш яскравих концертних програм академічного симфонічного оркестру філармнонії, під керівництвом народного артиста України Вячеслава Реді, слід зазначити концерти під рубриками: «Класика та сучасність», «Маестро запрошує», «Хіти ХХ століття», «Золоті сторінки класики», в яких артисти пропагують класичні твори та твори сучасних вітчизняних і закордонних композиторів. Колектив має велику гастрольну практику (Франція, Південна Корея, Італія, Росія). Академічний симфонічний оркестр гідно представляє музичне мистецтво Запорізького краю на Міжнародних конкурсах та фестивалях.

 

Особливо слід відзначити діяльність Лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів лауреата премії ім.І.Паторжинського козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці», художній керівник Заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь. Основною метою створення колективу була і залишається пропаганда культурної спадщини, традицій та історичних подій Запорізького краю. За багато років творчої діяльності ансамблю керівниками колективу створені такі концертні програми, як «Ой ви, хлопці-запорожці», «Гей, шуми, Великий Луже!», «Козацька вольниця — земля невмирущої слави», «Щоб гордилась Україна нами, козаками», «Різдвяні зустрічі» та інші. При козацькому ансамблі працює дитяча вокально-хореографічна студія.

фото-новая_стс_групCopy.jpg

Запорізька обласна філармонія активно займається як концертною, так і просвітницькою діяльністю. Музичний лекторій відіграє важливу роль в музично–естетичному вихованні підростаючого покоління. Програми для молодших та середніх класів навчальних закладів області готують концертно-лекторійні групи під керівництвом заслуженого працівника культури України Алли Ходакової та заслужего артиста України Сергія Шепеля. З лекторієм співпрацюють усі солісти та колективи малих форм філармонії. Тематика лекцій-концертів надзвичайно широка, торкається творчості композиторів різних країн і епох, видатних особистостей у мистецтві, літературі, історії, краєзнавстві.

66_-_вус.jpg

Творчим надбанням філармонійної роботи стало проведення традиційних фестивалів: Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці», Міжрегіональний фестиваль духовного хорового співу «Христос Воскрєсє!», Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Хортицький кобзар».